BIP Milówka

Klawisze Dostępności

 • Wersja kontrastowa: Alt  i  1
 • Przejdź do treści strony: Alt i 2
 • Mapa Witryny: Alt i 3
 • Wyszukiwarka: Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Xg2wyBdB-WVJL3cwsvTdrwMIpBkfxtA0rdpr6zUpdEk

F5FOzv3eVXbqXbs_7kmRq9zuL1d8hHuab3pyc38Jra0

WfJYKUi0fHvcUxmD7vBqtY5kVi9YOc5jR5znt_LSrt4

BlXrhJAf1vC6LexyMTxGPtpcKprE1R-mHbjVgsqWM_s

YN0iAoXhm6VHmd7IjDAhJmYJyu9AsmlE7vO2t3nxCuY

Ankieta

Jak oceniasz NOWĄ stronę www Urzędu Gminy Milówka?

Wyniki
Strona główna / Urząd / Ogłoszenia

Informacja KRUS

2018-08-30, Czwartek

 

Głosuj na gospodarstwo ze śląskiego! Wystartował ogólnopolski Internetowy Konkurs KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

 

         Mieszkańcy województwa śląskiego już w zeszłym roku pokazali swoją moc - dzięki ich głosom w internetowym konkursie na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w Polsce zwyciężyło wtedy gospodarstwo Arkadiusza Parkitnego (ze wsi Konieczki, w gminie Panki, powiecie kłobuckim) w województwie śląskim, zdobywając prawie jedną trzecią głosów.

         Również w tegorocznym internetowym plebiscycie uczestniczą najlepsze gospodarstwa rolne wyłonione w województwach w ramach Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo rolne" organizowanego przez KRUS pod Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

           Internetowe głosowanie odbywa się już od 8 lat za pośrednictwem portalu Telewizji Interaktywnej AgroNews - partnera Ogólnokrajowego Konkursu KRUS. Konkurs edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Konkurs promuje zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Konkurs przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

Do udziału w XVI edycji konkursu zgłoszono 1087 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym). Większość stanowiły gospodarstwa rolne o powierzchni do 50 ha.

Gospodarstwa 16 finalistów XVI Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa.

W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.

            Na wybrane gospodarstwo można głosować od 15 sierpnia do 15 września 2018 roku do godziny 00.00.

Na stronie Telewizji Interaktywnej AgroNews  można znaleźć opisy wszystkich 16 gospodarstw startujących w finale, a następnie zagłosować odhaczając wybrane przez nas gospdarstwo. Nie wątpimy, że mieszkańcy śląskiego zagłosują na swojego reprezentanta - gospodarstwo państwa Marioli i Brunona Masnych z Poręby w woj. śląskim.

http://agronews.com.pl/artykul/wystartowal-internetowy-konkurs-krus-bezpieczne-gospodarstwo-rolne/

            Gala wręczenia nagród odbędzie się 21 września 2018 roku, podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania

 

Laureaci etapów wojewódzkich

 • Gabriela i Krzysztof Stachowiczowie z Siedlca w woj. dolnośląskim

Na powierzchni prawie 180 ha, w tym 75,6 ha gruntów własnych, zajmują się produkcją roślinną. Uprawiają pszenicę ozimą (50 ha), rzepak (30 ha) i kukurydzę (100 ha).

 • Sylwia i Mariusz Pawlakowie z Poddębic w woj. kujawsko-pomorskim Prowadzą produkcję rolniczą na ok. 94 ha powierzchni, z czego 47,5 ha to grunty własne. Zajmują się głow-nie uprawą buraka cukrowego (23 ha), pszenicy i rzepaku (30 ha). Ponadto hodują bydło mięsne, ok. 30 sztuk rocznie.
 • Aneta i Radosław Bakajowie z Wierzbicy w woj. lubelskim

Na 66 ha gruntów własnych i ok. 60 dzierżawionych rolnicy zajmują się produkcją roślinną. Uprawiają zboża – pszenicę i rzepak.

 • Ewelina i Jan Cisakowscy z Gołaszyna w woj. lubuskim

Gospodarują na blisko 165 ha gruntów rolnych. Zajmują się produkcją roślinną: rzepaku (70 ha), pszenicy (70 ha) i buraków cukrowych (25 ha).

 • Wioletta i Adam Strachowie z Dańkowa w woj. łódzkim

Prowadzą na ok. 28,4 ha gospodarstwo – produkcję sadowniczą, w którym na 99% użytków rosną jabłonie. Na pozostałych 1,5 ha mają grusze.

 • Maria i Stanisław Rychtarczykowie z Gronia w woj. małopolskim

Na 11,2 ha ziemi będącej w większości użytkami zielonymi, rolnicy prowadzą hodowlę owiec (ok. 100 szt.) oraz bydła (6 szt.). W okresie od maja do września owce są wypasane na Polanie Rusinowej w Tatrzańskim Parku Narodowego. W bacówce w tradycyjnej odzieży sprzedają wyprodukowane przez siebie certyfikowane oscypki.

 • Marzena i Grzegorz Czerwonka z Woli Pawłowskiej w woj. mazowieckim

Gospodarują na ok. 45 ha gruntów. Głównym kierunkiem produkcji jest uprawa warzyw: buraków ćwikło-wych, cebuli, kapusty białej, grochu. Ponadto sieją zbóża (35 ha) i buraki cukrowe (3 ha).

 • Sylwia, Andrzej i Paweł Janczyszynowie z Rożniątowa w woj. opolskim

Na powierzchni 82,6 ha produkują: buraki cukrowe – 12 ha, pszenicę – 27 ha, rzepak – 28 ha, jęczmień – 9 ha i pszenżyto – 7 ha. Ponadto hodują trzodę chlewną w cyklu zamkniętym – ok. 130 sztuk.

 • Natalia i Marcin Latałowie z Przerytego Boru w woj. podkarpackim

Zajmują się produkcją roślinną na ok. 100 ha gruntów, w tym 22,3 ha własnych. Uprawiają ziemniaki do produkcji frytek (ok. 60 ha) i zboża: pszenicę, pszenżyto.

 • Urszula i Bartłomiej Micunowie ze Starej Kolonii w woj. podlaskim

Powierzchnia gospodarstwa to ok. 18 ha (w tym 9 ha gruntów własnych). Hodują w trzech zautomatyzowa-nych kurnikach rocznie ok. 18 000 kur, które produkują ok. 6 mln jaj wylęgowych – dziennie zbierają ich ponad 20 000. Ponadto na potrzeby gospodarstwa uprawiają zboża: owies i pszenicę.

 • Paweł Jan Hazuka z Banina w woj. pomorskim

Gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 10 ha specjalizuje się w produkcji warzyw: ziemniaków, ogórków, kapusty, buraków ćwikłowych, marchwi, pietruszki i selera. Wyprodukowane jarzyny są sprzedawane na okolicznych giełdach i targowiskach.

 • Mariola i Brunon Masny z Poręby w woj. śląskim

Na 70,8 ha gruntów prowadzą produkcję roślinną: buraki cukrowe (15 ha) i zboża – pszenicę (40 ha), rzepak (10 ha) kukurydzę i żyto.

(KRUS Czwa)

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
Głosuj na gospodarstwo ze śląskiego_07.doc Głosuj na gospodarstwo ze śląskiego_07.doc 18-08-30 13:54 146.5KB Głosuj na gospodarstwo ze śląskiego_07.doc pobierz

BlxR7AsNi9byEfQYFKmB-Ahiu21sy1qJSdRX9JLPwLs

YAoaK8xCRh1rnwmJJAY6BBcBIt_ZmQgFyx1JEvv78GM

u7hIjxvlKC8rfkBHoIyHXmQw03nXAJ1M-2HIwtFHBCk

Uysrq2rC3f23rAlRw0uVvHNgA5WwM8CbN0EUrXwgI90

zHFpoEtqSpIescuVh1KQwKb3_efN_Fcenjs6k-hYle0

7dsTFX1AARW3PUx-P0vDpx12AafSwVAjtC_fS7l67uE

giJ0Y5zxDBDffUJmcQaY04tH0h4xmRgEkY5aiz-aD8s

wyhY5H8uRPpbBl7EIRyptUcawO_A74BItiVuAVfTNcg

wy8qObKw4R3fqNaZgkbIVifdf-GwndqRO_lYPb4MjE0

_ztid-syqaVj_L6JZqufh3vVlgPeqYjUyw8XG76HqHw

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszego serwisu, to dopisz adres e-mail do newslettera

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 pt. „Podbeskidzka Wyspa Jakości – profesjonale zarządzanie JST”, nr projektu POKL.05.02.01-00-060/12