BIP Milówka

Klawisze Dostępności

  • Wersja kontrastowa: Alt  i  1
  • Przejdź do treści strony: Alt i 2
  • Mapa Witryny: Alt i 3
  • Wyszukiwarka: Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

udE449-eSnSOHVaOnTfap7p45WE9f0Pwgp-Nc5yeE-U

lQtWfgC_Wjl27NWsm7BqJPztUkY5guGfcU81r_3N-vY

j7hcxL3GUKTSeWbMP81HxpaA2neCOlu2d2vYyXM4syo

ZNhpG5a147qO7VZDFCqGn8dkHVQtrXCXUsGRYy08kXU

4HmoOPiwW97iCa7JP1Sj496NEZi_pX65pBBOnkqbvtU

Strona główna / Turystyka / Wypoczynek

Wypoczynek

Milówka w szerokim świecie zasłynęła głównie dzięki Golec uOrkiestrze i ich piosenkom, ale poza tym co wyśpiewali ma też wiele więcej do zaoferowania.

W roku 1999 Milówka została laureatem konkursu na "Złotą Miejscowość Radia Katowice" co oznacza, że w Milówce można się dobrze bawić. Ponadto od 1998 roku Milówka jest drugim po Bukowinie Tatrzańskiej polskim członkiem Europejskiej Fundacji Miast Karnawałowych (FECC). Fundacja ta skupia miasta całego świata, które organizują imprezy karnawałowe.

Dla tych którzy nie lubią siedzieć na miejscu, tylko podziwiać piękno przyrody, Milówka jest dobrym miejscem bazowym do wypadów w góry. I to zarówno Beskidu Śląskiego jak i Żywieckiego. Poza samą wsią Milówką, w skład gminy wchodzą także wsie: Kamesznica, Laliki, Nieledwia, Szare. Każda z tych miejscowości ma swoją historię, swój niepowtarzalny urok, cenne zabytki i malownicze położenie wśród lasów i gór. Uroda gór od dawna ściąga w te strony turystów i wczasowiczów. Wpływa na to imponujące, niepowtarzalne piękno krajobrazów: beskidzkich groni, grzbietów i szczytów górskich, dolin z czystymi wodami potoków i rzek, słonecznych hal i polan rozciągających się pośród lasów i malowniczych wiosek wciśniętych w doliny. Atrakcją jest też klimat górski z mroźnymi zimami i stosunkowo ciepłym latem.

Dla tych z Państwa, którzy preferują aktywny wypoczynek, w naszej miejscowości, na stadionie LKS Milówka, dostępnych jest kilka możliwości takiego spędzenia wolnego czasu. Stadion wraz z obiektami sportowymi położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej oraz bazy rekreacyjno-wypoczynkowej. Na terenie obiektu znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko piłkarskie treningowe, boiska do piłki siatkowej plażowej jak również tradycyjnej wraz z boiskiem do gry w koszykówkę, korty tenisowe, bieżnia a także prosta ścianka do ćwiczeń w tenisa. Cały teren posiada oświetlenie umożliwiające korzystanie z obiektu w porze nocnej. 

 

Obok kompleksu boisk znajduje się rónież Park Linowy, plac zabaw dla dzieci, zadaszone miejsce do grillowania, trawiasty plac wypoczynkowy do urządzania pikników, ścieżka zdrowia wraz z urzadzeniami do ćwiczeń oraz alejki spacerowe z ławeczkami do odpoczynku. Teren obiektu jest nocą oświetlony. Wstęp na teren bazy rekreacyjno-wypoczynkowej jest bezpłatny natomiast korzystanie z Parku Linowego odbywa się za odpłatnoscią. Baza jest doskonałym uzupełnieniem przebiegającej obok ścieżki rowerowej.

      

Opiekę nad Parkiem Linowym sprawuje Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej (tel. 33 8637- 189)

Za Parkiem Linowym znajduje się nowo wybudowany Amfiteatr, w którym odbywają się różne imprezy i wydarzenia kulturalne. 

Można również korzystać z ogólnodostępnego Skateparku, który zlokalizowany jest za terenem Amfiteatru

Boiska sportowe przy Gimnazjum 

Plac zabaw za Gimnazjum 

 


Redagował: UG Milówka 2015-11-06 08:34

Xkgt_GnAjLGcFCCzAlGviu8QtysYheWf_b_sbvmiTV8

7XCOou8cKei-lPeQOfnVIU1L-trE5mWPdHUqdi9fV1c

O5EHuPSfhdHx2bOkIkHvIoinXwV2HnxTN90ppqlQy8o

jyCV6-vVLYGm8BFZlLLew2aMCrp6_v2jUMCcz5fZgB4

wz5JmIO7ns8UZSsab3wQ9-LdfUfvGmy0pskfr-mlmZM

TaIbHTq8KKvKPd7In2AsVP68LsLdNf-a0Bm0I3hE-NI

q39Z2qNa1N_22MIQPxXJF0IYau8CQDGEcLhwpN89aew

HyBmt9uXT-ylEs6VJPIH9gA-H8iH_sUN1eOrnfV1Nuw

kKpb-ivO1fOyd7uKYv4-eP1JYidyYZo4uFfuVy21CZ4

L1E5zi4F8ZjF8dydoEnYX-BjYSutMu_yY-5eOvYl9jg

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszego serwisu, to dopisz adres e-mail do newslettera

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 pt. „Podbeskidzka Wyspa Jakości – profesjonale zarządzanie JST”, nr projektu POKL.05.02.01-00-060/12