BIP Milówka

Klawisze Dostępności

 • Wersja kontrastowa: Alt  i  1
 • Przejdź do treści strony: Alt i 2
 • Mapa Witryny: Alt i 3
 • Wyszukiwarka: Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

hl4M7Q2D4bvMn1-HWTTfxymOAaAIbXk7R2b1ihdhPmU

0XTdXX6d3l7f6zSGKVeyylSARkYRTcb4feC7MhG038M

MSvyPGjVD1E9D-WDfPOn3F40RQHqhBKkKncIIMeTwUg

pAEXGNfBmQrjqf1-SW3qw3OeZ5FdcqzjsE84xpsi72I

2jhFQwskd2kcGFnU7Kq0LJNyCYrh_t5dnNTa8AktxhQ

Strona główna / Aktualności

Rajd Wisły: utrudnienia w ruchu

2019-09-27, Piątek

Tegoroczny Rajd Wisły to runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, GO+ Cars Historycznego Pucharu Południa oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska Super KJS. Dzięki temu impreza organizowana przez Automobilklub Śląski ponownie będzie miała mocną i ciekawą obsadę. Na trasie, oprócz uczestników mistrzostw Śląska, kibice będą mogli zobaczyć samochody klasy R5, czyli najszybsze i najbardziej zaawansowane konstrukcje, jakimi można się ścigać na krajowych odcinkach specjalnych, a także historyczne rajdówki, np. Audi Quattro.

Organizacja rajdu samochodowego wiąże się jednak z utrudnieniami w ruchu. Odcinki dróg, na których będą rywalizować kierowcy i piloci muszą być wyłączone z normalnego ruchu i profesjonalnie zabezpieczone. Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na mapach dostępnych na stronie rajdu – http://wisla.rsmsl.pl/kibice/mapy/.

Trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • Odcinek Wisła (2,5 km) – w piątek, 27 września, od 17:30 do 22:00 zamknięty będzie ruch drogowy w Wiśle na ulicach: Olimpijskiej, 11 Listopada, Partecznik, Górnośląskiej i Kamiennej.
 • Odcinek Koniaków (4,41 km) – w sobotę, 28 września, od 7:00 do 18:00 zamknięty będzie ruch drogowy w Istebnej na ulicach: Zaolzie, Rastoka, Mlaskawka, Rdzawka i Przełęcz Koniakowska.
 • Odcinek Kotelnica (7,57 km) – w sobotę, 28 września, od 7:30 do 17:30 zamknięty będzie ruch drogowy w Milówce i Rajczy na ulicach: Szare, Kasperki, Krutaki, Pawliczne, Tarliczne, Kępki, Urbanki, Madejka i na Przełęczy Kotelnica w kierunku Nieledwii.

Organizator zawodów – Automobilklub Śląski, zwraca się z gorącą prośbą do mieszkańców okolic, w których odbędzie się rajd, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów i podróży tak, by uniknąć dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Przypominamy, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także poza strefy wyznaczone taśmami. Ponadto na trasę odcinka absolutnie nie wolno wjeżdżać samochodami, ani innymi środkami transportu, nawet rowerami. Prosimy także o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych i gospodarczych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.

Organizatorzy zapewniają również, że w czasie trwania rajdu nikt z mieszkańców nie zostanie pozbawiony opieki medycznej. W przypadku konieczności pilnego wezwania służb ratunkowych wystarczy skontaktować się z najbliższym z sędzią stojącym przy trasie (osoby w kamizelkach odblaskowych), a niezbędnej pomocy udzielą służby znajdujące się na starcie odcinka specjalnego (pogotowie ratunkowe i straż pożarna).

Więcej informacji o harmonogramie i przebiegu rajdu znajdą Państwo na stronie Rajdu Wisły: wisla.rsmsl.pl.

Patronat honorowy nad 65. edycją Rajdu Wisły objął Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Starosta Powiatu Żywieckiego i Starosta Powiatu Cieszyńskiego.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2019 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerami imprezy są: miasto Wisła, gminy: Istebna, Milówka, Rajcza, a także: GO+ Cars, GO+ EAuto, Fundacja GO+, Kompleks Zagroń, Fundacja Trzeźwość, Ramirent, Wiślańskie Centrum Kultury, Polski Związek Narciarski, Ireco Motorsport, Wikoss Sport, Japan Motors, Justus, Peugeot Uliarczyk i Polski Serwis Floty.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Polskie Radio Katowice, TVP 3 Katowice, Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl, Motorsport.com, Rajdy24.pl, SuperNowa.pl, Infobeskidy.eu, Rally and Race oraz Kronika Rajdów.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska – informacje:

RSMŚl to cykl rajdów okręgowych, organizowanych przez automobilkluby zrzeszone w Polskim Związku Motorowym (ZO Katowice). Rundy zaliczane do RSMŚl to jednodniowe rajdy, o łącznej długości odcinków specjalnych od 25 do 50 km. Mogą brać w nich udział kierowcy posiadający licencję RN (licencja rajdowa I stopnia), oraz piloci posiadający licencję R, RN, lub R-codriver. Kierowcy z licencją R (licencja rajdowa II stopnia) mogą startować tylko w klasie Gość. Do zawodów dopuszczone są samochody posiadające aktualną lub wygasłą licencję FIA/PZM oraz samochody klasy Open. Wszystkie pojazdy i zawodnicy muszą posiadać wyposażenie bezpieczeństwa zgodne z regulaminem mistrzostw.

Kalendarz mistrzostw tworzy pięć rund, w których zawodnicy ścigają się po asfaltowych odcinkach specjalnych:

 • 17-18 maja: 1. Rajd Ziemi Głubczyckiej (Głubczyce)
 • 15-16 czerwca: 50. Rajd Festiwalowy (Opole)
 • 6-7 września: Rajd Mikołowsko-Żorski 2019 (Chorzów)
 • 27-28 września: 65. Rajd Wisły (Wisła)
 • 15-16 listopada: 45. Rajd Cieszyńska Barbórka (Cieszyn)

Kontakt

Dane kontaktowe

Biuro rajdu
tel. 32/720-62-93

Automobilklub Śląski
ul. Stanisława 4
40-014 Katowice

www.auto-slaski.katowice.pl
office@auto-slaski.katowice.pl

tel. 32/253-88-74
fax. 32/720-62-94

Y9JoeumzIJj0bM2QySyECkPPSjXHB_x1jKqUKsjdAG4

WqXjwZylyz8CDRVhWNToiRoRqAfltw-HXBPX9LNh-Fk

K5Ad7Benvzt14i29dWTHIZ7ZkmEAxNlERzNSlh8A0NQ

pHxaRgFGG5zhFl4moB3tBJGtLRCZRhsY6QcWGICvKMY

422rHjtBxbfQkeWNOdGjzm3nTwb_-FVd0SorKd-CtW8

_148Wb0MOoGDdgRCQJvYAAsKIjAA_Tv_zZWZp_MEJZk

4TSBs7E_12ylPy1RYMSzbner6JK2oVOWvCVyZTwe630

UqfJFrf41Amj6X6mUtm1xFyLWWXsrVSxuRkaYDmuScI

-ArBWo74Yf5bdMQzc7urOo-hDQ6cB7WQORR765PdePk

dqpz41nQ_0heQjhHrOgf5lkXQAFtSpxmOoOCdRRAX1A

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszego serwisu, to dopisz adres e-mail do newslettera

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013 pt. „Podbeskidzka Wyspa Jakości – profesjonale zarządzanie JST”, nr projektu POKL.05.02.01-00-060/12